ЗМІ і політика

Сучасне суспільство вже не можна уявити без телебачення та інтернету. Адже на сьогоднішній день ЗМІ виступають потужною системою, яка впливає на всі процеси, що відбуваються в суспільстві і на громадську думку. Кожен день суспільство вимагає все нової і нової інформації.

ЗМІ дуже тісно пов’язані з політичною сферою, особливо під час виборів, так як вони являються дуже потужним джерелом інформації, а коли і реклама по телебаченню – успішним методом агітації.

Останнім часом з’являються все більше і більше політичних програм, популярності набирають і теледебати, де кожен з політиків має можливість висловити і відстояти свою точку зору.

Саме ЗМІ інформують людей про партії і їхніх кандидатів, дозволяють сформувати і дати вже якусь оцінку.

Але, на жаль, існує такий факт, що ЗМІ не завжди дають якісну і потрібну інформацію. Дуже багато спостерігається перебільшення і можна навіть сказати маніпуляції. Кожен хоче показати і вселити іншим те, що буде вигідно йому, а ЗМІ дуже хороший засіб для цього.

Але, не дивлячись на це, ЗМІ завжди здійснюють зовнішній контроль над діями і поведінкою органів державної влади та місцевого самоврядування. Таким чином, вони дають народу можливість бути поінформованим в цьому питанні.

У сучасній Україні, ЗМІ є «четвертою владою» в державі, так як вони дуже сильно впливають на політичні процеси в країні і сприяють процесу демократизації суспільства.

Блажкун Ольга

Leave a Reply