Жінка в українській політиці

На сьогоднішній день досі актуальним залишається питання ролі жінки в сучасній українській політиці, і якою має бути жінка-політик. Не дивлячись на те, що жінки формально отримали рівний статус з чоловіками, вони все одно продовжують піддаватися політичної дискримінації. Адже до сьогоднішнього дня продовжує існувати стереотип, що «політика – це чоловіча справа».
Але, не дивлячись на це, з кожним роком жінки все активніше починають займатися політичною діяльністю і відсоткове співвідношення їх на керівних посадах зростає.
Жінка-політик постає успішною, фінансово незалежною особистістю. Вона стримана у своїх рішеннях, більше схильна до компромісів. Але не можна забувати, що коли жінка приходить в політику, їй також приходиться грати за чоловічими правилами. Адже чоловіки на підсвідомому рівні будуть намагатися виштовхнути представниць слабкої статі зі своєї території. Вона повинна бути сильною, наполегливою і соціально-активною особистістю.
На сьогоднішній день, ми прагнемо бути європейцями, і для того що б стати на крок ближче до цього, потрібно ламати неправильний стереотип про роль жінки в політиці. Адже, як показує досвід, в країнах з високим представництвом жінок на всіх рівнях прийняття владних рішень, більше уваги приділяється сімейному законодавству, поліпшенню становища дітей і незахищених груп населення.
У сучасній Україні посприяти цьому може «Школа молодого політика», яка дасть можливість жінкам на рівних правах з чоловіками спробувати свої сили в політиці і зруйнувати давно вже застарілий стереотип.

Блажкун Ольга

Leave a Reply