«Школа молодого політика» – перший крок до кар’єри успішного політика

Все частіше у великих містах країни проходять різноманітні тренінги та семінари під назвою «Школа молодого політика», на яких молодь отримує можливість прослухати курс лекцій на тему політичного лідерства, інструментів проведення передвиборних кампаній, лобістських кампаній, отримати практичні навички в плануванні цих кампаній, як перемогти на виборах і т.д. Під чуйним керівництвом керівників проекту вони отримують можливість ознайомитися з технологіями проведення переговорів, способами створення громадських організацій, власного виборчого штабу, проведенні електоральної агітації і т.д. На майстер-класах та тренінгах вони набираються досвіду виступу перед аудиторією, починають розбиратися, що таке PR, отримують навички в ораторському мистецтві. На лекціях студенти дізнаються основи психології управління та лідерства. Їм розповідають про особливості місцевого самоврядування, про стратегію виборчої компанії і т.д. Надалі вони можуть застосувати отримані знання на практиці і почати свою політичну кар’єру. Молоді люди навчаються розвивати в собі політичне мислення – вміння оцінювати дійсність в комплексі, бачити не тільки саму проблему, але і її таємницю, статті в бюджеті, вимоги до тих, хто відповідає за її рішення, шукає шляхи її вирішення.

Також на цих проектах вчать передбачати результат своїх рішень і мислити широко. Досвідчений політик, як і шахіст, повинен бачити на кілька кроків вперед, оцінювати обстановку в цілому. Наприклад, виборець вимагає підвищити зарплати. Політик повинен правильно оцінити, а чи доцільно це? А чи має це рішення під собою економічну основу? Як це відіб’ється на економіці в цілому? Адже не можна бездумно піддаватися волі народу, тому як можна погубити тоді країну в цілому.

Молоді люди, які проходять навчання в «Школі молодого політика», дізнаються, як робити перші політичні кроки, як поводитися в тих чи інших ситуаціях, як спілкуватися зі ЗМІ і підтримувати з ними зв’язки. Після закінчення курсу навчання випускники отримують відповідні сертифікати. Дуже часто організатори проекту видають також і рекомендаційні листи тим випускникам, хто під час навчання виявив здібності і прагнення добитися успіху в політичній сфері.

Блажкун Ольга

Leave a Reply