Політичний лідер. Який він?

З кожним роком в політиці з’являються нові обличчя, кожен хоче спробувати свої сили в політичній діяльності.

Але що б впорається з усією відповідальністю, що лягають на плечі політика, вести за собою людей і що б вони прислухалися, потрібно навчитися адекватно себе оцінювати і володіти відповідними якостями.

Перша якість, яка повинна бути присутня у лідера – вміння висловлювати адекватно у своїй діяльності інтереси суспільства. Вміти розібратися в проблемах, що турбують людей, дати їм об’єктивну оцінку та вжити необхідних заходів.

Другою якістю виступає вміння пропонувати нові ідеї, їх комбінувати і вдосконалювати. Сприяти розвитку новаторських ідей. Вміти зробити оригінальну і унікальну програму, що зможе по максимуму об’єднати інтереси різних груп суспільства.

Також політичний лідер повинен бути завжди проінформований. Він не може не цікавитися тим, що відбувається навколо. Він повинен бути в курсі взаємовідносин суспільства з державою.

Наступна якість – лексикон політичного лідера. Він повинен вміло орудувати всіма сучасними термінами і вміти їх розтлумачити. Адже мова політичного лідера буде виділяти його на тлі інших.

Ще однією важливою якістю виступає почуття політичного часу. Адже коли політик буде йти на компроміс раніше часу, він може втратити свій авторитет і отримає репутацію того, хто шукає легких шляхів і не хоче брати на себе багато відповідальності. Лідер, який буде робити все з запізненням, просто зазнає поразки. Тому потрібно робити все вчасно і відчувати хід політичного часу.

Блажкун Ольга

Leave a Reply